Kutyabarát hely lettünk!

Iskolánk elnyerte az èv kutyabarát munkahely közönségdíját! 🐶 Nagyon boldogok vagyunk!🎉

“Mindenki örült a kezdeményezésnek, a tanárok, a szülők, de a gyerekek a leginkább! – mesélte Konti Helga, az iskola tanárnője, a három kutya gazdija. “A kutyák nem vesznek részt aktívan a foglalkozásokon, csak fekszenek a teremben kialakított helyükön, velünk töltik a mindennapokat.” A kutyusok érkezése előtt természetesen minden szülő véleményét kikérték, és azok egyöntetű beleegyezésüket adták, örömmel fogadták az ötletet. A kutyák sosem maradnak felügyelet nélkül a gyerekekkel, annak ellenére sem, hogy mind az ebek, mind a tanulók megbízhatóak, és nagyon jóban vannak egymással.

A folyosón egyből felismerhető a kutyabarát tanterem: az ajtóra csíptetett portré mutatja, aznap melyik négylábú felügyeli a munkát. “A gyerekek imádják őket – meséli Helga – Annak ellenére, hogy az óráinkon, foglalkozásainkon a kutyákat nem vonom be a munkába, a gyerekek így is rengeteget tanulnak tőlük. Előre tudják a kutyák “beosztását”, és nagyon hamar megtanulták, melyik kutya milyen, milyen a személyisége, mit szeret, hogyan lehet vele legjobban kijönni. A gyerekek mikor megérkeznek reggel, kérés nélkül kiviszik a kukát (megelőzvén, hogy egy darabka maradék kukázásra ösztökélje a kutyákat), elpakolják az uzsonnáikat, és egész nap rendet tartanak maguk körül. Ez nagyon gyorsan megszokott napi rutinná vált.” Ehhez a kutya ellátása is hozzátartozik: a gyerekek ellenőrzik az itatóban lévő vizet, ha kell, újratöltik – mindezt úgy, hogy ennek a “feladatnak” nincs külön felelőse. Aki elmegy az itató mellett, automatikusan rápillant az edényre. A tanítási blokkok szüneteiben egy másik fontos feladat vár a nebulókra: a kutyának szüksége van egy kis nyújtózásra, és egyéb szükségleteinek elvégzésére. Az osztály kiviszi hát az udvarra sétálni, és az is alap, hogy a kutya után összeszedik a piszkot. Vagyis: elsajátítják a felelős kutyatartás alapjait, szabályait….”

A teljes cikket itt tudjátok elolvasni.

Előző

Következő