MAG osztály madarászott

A másodikos Mag osztály ERDŐ projektjének egyik témája az ősz.

Tudást és tapasztalatokat szerezni a Dinnyési-fertő Természetvédelmi Területre utaztunk két napra madarászni és felfedezni a környező határt, nádast. Magunkkal vittük hű barátunkat, Fürgét, a magyar agarat is.

Megtanultuk, hogy kell járni az ösvényen, mire kell vigyázni a kifeszített madárhálóknál, hogy kell bánni a kezünkbe vett madarakkal. Mára már felismerjük a bokorlakó madarakat és a nádi énekeseket is. Tudjuk, melyek járnak csapatban, melyek magányosak. Megismertük élőhelyüket, táplálkozási szokásaikat. Értjük, miért költöznek, vonulnak melegebb vidékekre.

Foghattunk nádi sármányt, királykát, őszapót, csilpcsalpfüzikét, barkóscinegét, vörösbegyet, feketerigót, kékcinegét, függőcinegét…

Amíg vártuk, hogy újra madarakat fogjon a hálónk, játszottunk a nádasban és a szántóföldeken. Készítettünk játékokat: nádlevélből csónakot, nádi dünnyögőt muzsikáláshoz.

Hazatérve a  nálunk áttelelő fajokról majd igyekszünk gondoskodni, ha a kemény hidegben nem akad nekik elég eleség. Például a kertekben gyakorta megjelenő vörösbegyekről: legyen nekik majd szép évük nálunk!

[foogallery id=”1775″]