Papírmerítés

Március elsején ünnepli a világ (magyar kezdeményezésre) a papír újrahasznosítás világnapját. Ez alkalomból a Tág Világ osztályok különleges kalandba keveredtek. Felkutatták a papírkészítés történetét, a környezettudatos papírhasználatról, hulladékpapír megfelelő kezeléséről beszélgettek. A hét eleje óta gyűjtötték a gyermekek és a szülők az otthon már nem használt, de papírgyűjtő konténerbe még ki nem dobott újságokat, magazinokat. Pénteken az egyik szülő behozott minden olyan kelléket, ami a papírmerítéshez szükséges: fakeretek, háló, merítőkádak. A gyerekek előkészítették a hulladékpapírt, felvágták a magazinokat, beáztatták, pépesítették, és jöhetett a munka legjava, a merítés. A vállalkozó kedvűek díszítették is a merített papírt. A préselés előtt levelekkel, virágszirmokkal, sáfránnyal varázsolták különlegessé a művüket.

Mialatt a csoport egyik fele a folyosón papírt merített, a tantermekben is folyt a munka. A jobb minőségű színes magazinok lapjaiból gyönyörű és ötletes papírékszerek készültek.