Van úgy, hogy váltani kell 2 – szülői szemmel

A második történet egy negyedik elején érkezett családról szól:

Iskolaváltás

A Tág Világ iskolába ez év októbertől jár a kislányunk. A döntést, hogy új iskolába fogunk járni együtt hoztuk meg a gyerekünkkel. Sokáig tanakodtunk azon mi is lenne jó neki. Az osztálytársait és a tanárnőket szerette, megszokta. Az osztályban kialakult egy szoros barátság is. A tanulással kapcsolatos problémák, viszont folyamatosan nőttek. Mikor eljöttünk az iskolából a kislányunk már nem volt érdeklődő, nem akart semmit tanulni, kedvetlenül és nyűgösen állt neki a leckéinek. Folyamatos kudarcok érték egyes tantárgyakból, amivel csak fokozódott benne a bizonytalanság érzése. A Tág Világ iskolát egy kedves ismerősünk javaslatára kerestük fel. Lassan de egyre jobban oldódnak fel benne a tanulással és az iskolával kapcsolatos feszültségek. Úgy látjuk, ebben jelentős szerepe van annak az oktatói szemléletnek, hogy a gyerekeket szabadon hagyják gondolkodni, érvényesülni. Ma már tudjuk, hogy jó döntést hoztunk.
F. A.