Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa így ír rólunk

Személyesen akkor kerültem kapcsolatba a Tág Világ Iskolával, amikor meghívottként szerencsém volt megismerkedni az iskola által a gyerekeknek szervezett emberi jogi programmal. Olyan helynek ismertem meg ezt az intézményt, ahol egyszerre fektetnek figyelmet a gyermekek egyéni fejlődésére és kibontakozására, valamint arra, hogy megtanuljanak csoportban dolgozni, egymásra figyelni, közösségben gondolkodni, miközben a kor kihívásaihoz illeszkedve hangsúlyt helyeznek a digitális kompetenciák fejlesztésére is. Oktatási jogok biztosa

Az Iskola által alkalmazott pedagógia legjobb tulajdonságai közé tartozik, hogy az ismeretanyagot a gyerekek érdeklődésének megfelelő témák feldolgozásán keresztül közvetíti, ami láthatóan garantálja a gyermekek figyelmét és érdeklődését a tanítási-tanulási folyamat egésze alatt. Jó példaként tudom említeni az Iskola „Helyem a világban” projektjét, melynek keretében a negyedikes osztály tanulói a világ különböző tájain élő kortársaik életével ismerkednek. E körben például egyéni kutatások, játékos feladatok, olvasmány- és filmélmények segítik a tanulókat abban, hogy megértsék a mindannyiunkat megillető emberi és gyermeki jogok lényegét, fontosságát.

A fentiek fényében nagy szeretettel ajánlom a Tág Világ Iskolát az érdeklődők figyelmébe.

Aáry-Tamás Lajos

Oktatási jogok biztosa