Egy kis nyáridéző…

Nyáron sem állt le a Tág Világ élete. Az iskola végeztével, egy kis pihenő után indiánokká váltak a lurkók és tanáraik.
Nőtincsre utazott az 1. és 3. osztály öt napos izgalmas indiántáborba.
Természetesen egy igazi indiánnak igazi indián név és felszerelés kell, amit mindenki magának választott és készített el. Hollókarom, Lágy Szellő, Bölényszem, Nyuszifog, Zúgó Patak, Mérges Kígyó, Villámló Villám… hogy csak néhányat említsek az indiánközösség tagjaiból.
Tipikben laktak (na jó, fapadló volt…), küzdöttek az elemekkel: a hideggel, a széllel, néha a vízzel is, ugyanis a gyerekek szerint az indiánok sem zuhanyoztak minden este… 🙂
Első nap ékszereket, fejdíszt készítettek maguknak, tűzifát is gyűjtöttek esti tábortűzhöz, ahol a sámánok viadalára is sor került.
A következő napon ruhákat készítettek maguknak, majd felékesítve testüket az előző napi díszekkel, elindultak az Ezüst tóhoz, ahol (bátorságpróbaként) átkeltek a függő hídon. Ezt követően íjászkodásban is bizonyíthattak. A rőzsegyűjtés és tábortűz gyújtás után „Az Ezüst tó kincse” című színielőadást adták elő két variációban a törzsek.
A következő nap is a színjátéké volt, ahol a törzsek egy-egy előadással kápráztatták el a törzsfőnököket. És hogy a test se tunyuljon el, következett a számháború, és az éjjeli kincsvadászat.
Köszönjük a Nagy Szellemnek és a Törzsfőnököknek. 🙂