Lezárták az első témát

A Tág Világ másodikosai (Forrás osztálya) a múlt héten, még az őszi szünet előtt egy fantasztikus előadás keretében zárták idei első nagy témájukat: Én – A család.
Ennek keretében számos dolgot tanultak és csináltak az elmúlt majd’ két hónapban: készítettek családfát, belekóstoltak a felnőtt létbe szüleik ruhájába bújva, kisfilmet forgattak arról, hogy ki mit fog tenni, ha felnőtt lesz, miért jó felnőttnek lenni. Még a VonTrapp család életébe is bekukkantottak egy dal erejéig, amit elő is adtak az előadás során (do-re-mi). Testet öltöttek az Ábécé betűi is, a kis mackók a testükkel formázták meg azokat, egy-egy verssorral kísérve Móra Ferenc Zengő ABC c. verséből. Átélhettük velük Lázár Ervin: A kék meg a sárga című meséjét, és meghallgathattuk, hogy mit gondolnak a családjukról, a helyükről, szerepükről a családjukban. Egyszóval rengeteg dolgot megtanultak és megtapasztaltak az első téma kapcsán.

Köszönet Dórának és Orsinak – és persze a gyerekeknek a fantasztikus estéért.