Projektnap – Gyerekek a nagyvilágban

Aáry-Tamás Lajos Oktatási jogok biztosa is tanúja volt, ahogy a Tág Világos gyerekek megismerik, formába öntik, mit jelent az egyenlőség, az emberi méltóság tisztelete és a többi alapjog, és hogy milyen értékeket kell védenünk, mit kell tennünk annak érdekében, hogy mindannyian egyaránt boldogan éljünk a Földön.

no images were found

Hogyan élnek a gyerekek a világban, milyen jogaik, milyen szükségleteik vannak? Mit lehet tenni, hogy ezek a jogok ne sérüljenek, illetve hogy mindenki egyformán részesüljön belőlük? Komoly kérdések ezek, mégis játékosan, a gyerekek számára megragadhatóan, szórakoztatóan és játékosan gondolkodtak el rajta az Aquincum Általános Iskola Tág Világos osztályába járó gyerkőceink. A programra Aáry-Tamás Lajos az Oktatási jogok biztosa is ellátogatott!