A Művészetért Közalapítvány üzenete

Tisztelt Szülők!
A tegnapi nap sajnos gyökeres változást hozott, ugyanis olyan információkhoz jutottunk a készülő közoktatási törvényről, amelyek szerint az állami támogatás megvonása az alapítványi iskoláktól a törvényhozók részéről olyan erős szándék, hogy nagyon kevés esély van arra, hogy kikerül a tervezetből.

Ez azt jelenti, hogy ha az új közoktatási törvény kizárja a magán és a közalapítványokat az állami finanszírozási rendszerből, akkor ezeknek az iskoláknak a finanszírozása teljes mértékben a családok által befizetett tandíjból lehetséges.

Ezért az alapítvány kuratóriuma hosszas tárgyalás után fájó szívvel úgy döntött, hogy a bizonytalan finanszírozás és jogszabályi változások miatt felelőtlenség lenne felvállalni a Herkules iskolát.

Vörös Tamás
kuratóriumi elnök