Felhő

Szeptember elsején, kicsit több, mint egy hónapja lettünk a Tág Világ Iskola diákjai. Az eltelt rövidke idő alatt rengeteg érdekes dolog történt velünk. Már a nevünk kiválasztása is nagyon izgalmas folyamat volt: sok jó ötlettel érkeztünk, amelyekből szavazással döntöttük el, hogy mi legyünk a Felhő osztály. Az első héten egymással és az osztálynevünkkel ismerkedtünk. Felhőket alkottunk, mesét írtunk a varázsdoboz segítségével, amit gyönyörű rajzokkal illusztráltunk, tudományos kísérleteket végeztünk, és igazi felhőket is elővarázsoltunk a természettudományi termünkben, felhőverset tanultunk és babzsákoztunk. Ez volt az első projektünk, amit egy kis bemutatkozó műsorral zártunk az iskola többi diákja előtt. Közben már alig vártuk a betűtanulást, amihez a Titkos útra rálépve jutottunk el. Most már hétről hétre, Tengerszem Tündér történetével érkezik hozzánk egy-egy újabb betű, amit hangoztatunk, olvasunk, lerajzolunk, leírunk, és ha fél, elbújtatjuk. De nem csak a betűkről szólnak a napjaink, ismerkedünk a számjegyekkel is, verseket tanulunk, sokat játszunk, gyönyörű képeket alkotunk, rajzolunk, színezünk, festünk, vagy gyurmázunk. Közben pedig felfedezzük az udvarunkat, a mászófalat, a mászó fát, nagyokat játszunk a műfüvön, mászókázunk, és jókat beszélgetünk a fák alatt. Igazi Tág világos gyerekek lettünk.

ahol kaland a tanulás!